Friday, Aug 14, 2020
HomePosts Tagged "криминалци"

Европските полициски сили во рамки на новата летна кампања им испратиле „духовити“ разгледници на најбараните европски криминалци во бегство, со желба тие да се вратат што побргу. „Драг Артур, белгискиот помфрит е најдобар и знаеме дека ти недостига. Врати се да уживаш во него – имаме

Read More

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека лидерот на СДСМ Зоран Заев за да го добие албанските гласачи им ветувал дека ќе ги ослободи од различни кривични пријави. – Шпетин Положани, претседател на здружението на албански политички затвореници во Македонија, во интервју за Шења кажа „Имам евидентирано неколку случаи

Read More

Екс полицискиот генерал Стојанче Ангелов денес како и во изминатиот период е еден од најбараните личности меѓу демонстрантите кога е во прашање соочувањето со полицискиот кордон. Ангелов порача: „Дојдовме по криминалците, а не по полицијата. Спуштете ги штитовите, не сте наши непријатели, туку наши браќа“. Тој јавно

Read More

Со прислушкување, минатата година во Албанија, на дело се фатени 593 криминалци за шверц на дрога, оружје, корупција и друг криминал. Во Албанија минатата година биле прислушувани повеќе од 4.000 лица. Информацијата ја пренесуваат албанските медиуми кои додаваат дека по барање на Јавното обвинителство судските органи

Read More

Младите од движењето БЕСА денеска организираа герила акција во која бараат Специјалното обвинителство да го истражи случајот „Mаџар Телеком”, но и други случаи кои ги поврзуваат функционерите на ДУИ со криминал. „Да има правда за сите случаи, особено сега кога има јавни факти дека политичката класа

Read More