Thursday, Oct 22, 2020
HomePosts Tagged "Козле"

Денешното невреме кое ја зафати Македонија, а особено Скопје во поладневните часови предизвика помали материјални штети на повеќе локации. Во Козле на главната улица една шахта е преплавена од силните врнежи на дожд со што сообрќајот е доста отежнат и се препорачува голема внимателност доколку

Read More

Џип се преврте на улицата Козле. Очигледно се превртел поради големата брзина. Има и полесно повредени, но се уште не се знае колкумина. Превртениот џип направи прекин на сообраќајот, а нервозните возачи дополнително направија хаос поради пцовки и нетрпение.

Read More

Мајка и син биле пронајдени мртви  во куќа во скопската населба Козле. Потврдено е дека станува збор за убиство. Двете убиени лица кои биле  турски државјани, имале повреди во пределот на главата, најверојатно од огнено оружје. Полицијата го потврдува двојното убиство, но повеќе детали се очекуваат

Read More

Започнува рушењето на бараките на Институтот за белодробни заболувања во Скопје.Новиот објект се очекува да биде готов до октомври.  Поради тој процес, од утре амбулантскиот дел на болницата ќе биде преселен во Поликлиника ,,Букурешт”,а дневната во болницата ,,8 Септември” За време на градежните работи во  детската

Read More