Sunday, Feb 23, 2020
HomePosts Tagged "киднапира"

Албанската полиција објави денеска дека Египќанец кој тврди дека албански бизнисмен му е должен 70.000 евра, киднапирал брод на бизнисменот заедно со двајца членови на екипаж. Полицијата денеска објави дека Абдел Мохамед Салам, (30) го напуштил албанскиот пристаниен град Драч со украден брод на кој биле

Read More

Двајца жители на село Герман киднапирале, ограбиле и силувале 25-годишна девојка. Секторот за внатрешни работи Куманово поднел кривична пријава против Б.С. (25) и Б.С. (32), осомничени за киднапирање и за силување на 25-годишна жена од селото Нерав. Според пријавата, двајцата осомничени се товарат за противправно лишување

Read More