Wednesday, May 20, 2020
HomePosts Tagged "кариера"

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, со сигурност ќе ги следи неговите стапки што најдобро ја покажува неговата одлука да се запише на факултетот ЕСРА каде ќе изучува интерпретација на модерна музика, како и музичка продукција, пренесува Вест. Кристијан сега е веќе големо момче, има 18

Read More

Најдобриот голгетер на фудбалски ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, синоќа имаше емотивна вечер која никогаш нема да ја заборави. Швеѓанецот на достоен начин се прости од „Паркот на принцовите“ и тоа со два од вкупно четирите погодоци во победата на францускиот шампион над Нант. Сега вниманието е насочено

Read More

Професионалните дипломати предводени од нивниот независен синдикат денес излегоа на предупредувачки протест пред Министерството за надворешни работи барајќи да им се врати достоинството на професијата и да се почитуваат стандардите за кариера. „Најитно ставање во мирување на сите измени на постојниот ЗНР од 2008 година наваму

Read More

Тенискиот ас Роже Федерер ги демантираше шпекулациите дека по Летните олимписки игри во Рио 2016-та ќе се пензионира од активно играње тенис, но пред дуелот со Андреас Сепи ги демантираше овие тврдења. „Никогаш не сум рекол дека ќе се пензионирам по Олимпијадата, свесен сум дека

Read More

Во организација на Здружението на бизнис жени во Македонија денес ќе се одржи конференција поврзана со перспективите во женското претприемништво. Овој собир, како дел од проектот  „Женско претприемништво – мотор за создавање на работни места во Југоисточна Европа” има за цел да го промовира овој вид

Read More

  Третата фестивалска вечер на 55 издание на ,,Охридско лето” носи маестрална пијано-уметност. Во црквата ,,Света Софија” вечерва концерт ќе одржи рускиот пијанист Андреј Коробеиников. Станува збор за реномиран музичар кој својата кариера ја започнува на 8 години со настап во Баки Азарбејџан. Јуриј Темирканов, Владимир Ашкенази,

Read More