Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "кајакари"

Натпреварувачите од Чешка доминираа на првиот ден од Европскиот шампионат во кајак на диви води што се одржува во Скопје од 11 до 14 мај. Чехот Ондреј Роленд победи во трката во Ц1, а двоецот Сучанец ­ Роленд го освои првото место во Ц2. Во К1

Read More

Утре, сабота (28 мај 2016) со почеток во 10 часот на езерцето спроти арената Филип 2 во Градскиот парк во Скопје ќе се одржи првиот настан од проектот „Сите во кајак“ кој има за цел, да им овозможи на 3.000 деца, на повеќе локации во

Read More

За десетина дена Ќе биде готова втората најдобра кајакарска патека во Македонија. Патеката долга околу 200 метри се прави на иницијатива и барање на четири велешки кајакарски клубови: КК „Бабуна“, „Вардар“, „Вила Зора “ и „Гемиџии“, а со финансиска поддршка на општина Велес, во близина

Read More