Friday, Sep 25, 2020
HomePosts Tagged "Јордан Мијалков"

Во полициската станица во Кисела Вода заврши распитот на Јордан Мијалков, синот на поранешниот директор на УБК,Сашо Мијалков, пренесе Макфакс. Тој беше повикан во врска со инцидентите за време на крвавиот четврток во Собранието на 27 април годинава. Мијалков пред истражителите кажал дека бил на

Read More

Синот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, Јордан, не одговори на повикот на Јавното обвинителство и не се појави на распит во полициската станица во Кисела Вода. Неофицијално, Јордан Мијалков не дошол на распит бидејќи бил на патување и тврдел дека поканата не му била

Read More

дан Мијалков, син на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, Ален Зекиров, поранешен телохранител на Мијалков и Блаже Петровски, утре треба да се појават во полициската станица Кисела Вода, на покана на Обвинителството за организиран криминал, на информативен разговор, дознава „Фокус“ од извори вклучени

Read More