Tuesday, Sep 22, 2020
HomePosts Tagged "излетан воз"

Воз што сообраќал на релацијата Милано - Базел вчера излета од шините на станицата во швајцарскиот град Луцерн, при што се повредени неколку лица, соопшти полицијата. Според претставници на Железници на Швајцарија еден вагон се превртел кога возот „Евросити“ ја напуштал станицата во Луцерн. Тројца од повредените

Read More