Monday, Aug 3, 2020
HomePosts Tagged "Изјави"

Реториката на премиерот на Албанија, Еди Рама и на косовскиот лидер Хашим Тачи за голема албанска држава го зголемуваат степенот на тензиите на Балканот, објави руското МНР. „Зад неоснованите обвиненија против Русија во обид за дестабилизација на ситуацијата во Југоисточна Европа тајно се преземаат мерки за

Read More

Годината што полека, но сигурно изминува ќе биде запомнета по бурата на македоснката политичка сцена. Сè започна гласно и експлозивно со објавата на т.н „Бомба“ на лидерот на опозициската СДСМ. Се чини дека по првото „детонирање“, од 9-ти Февруари па до денеска сме под постојана

Read More