Thursday, May 28, 2020
HomePosts Tagged "исламофобија"

Бел супрематист изврши напад од исламофобија во Портланд. Тој напрво вербално малтретирал девојки кои биле муслиманки и извикувал навредливе пораки за Исламот. Двајца мажи се избодени до смрт додека се обидувале да заштитат две муслиманки од напаѓачот, кој ги малтретирал во возот во Портланд, соопшти

Read More

Facebook по огормниот број на примени забелешки за ширење на омраза и промовирање на исламофобични ставови ја блокираше страната на Pegida Macedonia која се обидуваше ултрадесничарското и неонацистичко движење од Германија да го пренесе и на нашите простори. Почетните реакции на корисниците кои се против верска

Read More