Monday, Sep 25, 2023
HomePosts Tagged "игра"

Откако се појави „Покемонското лудило“, се појавија повеќе корисници што ги бараат чудните суштества низ улиците, отколку што имаше активни корисници на WhatsApp, Instagram и Snapchat. Анализата на компанијата Axiom Capital Management утврдува дека Pokemon GO доживува континуиран пад на популарноста на глобално ниво. Без оглед

Read More

Niantec повторно разочара голем број на фанови со тоа што им ги одзема легендарните покемони на гејмерите кои се потрудиле да ги уловат и прикажуваа видеа на YouTube за да докажуваат дека навистина успеале. Niantec се оправда дека станува збор или за измама или за хакирање

Read More

Pokemon Go е игра што досега ги сруши сите рекорди со огомен број на активни корисници, која за брзо време успеа да стекне мега-популарност. Сигурни сме дека сите ги „скокотка“ прашањето по колку пари заработува компанијата од „зависноста на корисниците“. Компанијата заработува по 10 милиони долари

Read More

Треј Паркер и Мет Стоун, креаторите на анимираната хард-кор комедија South Park тврдат дека Niantec ја украле нивната идеја за хит играта Pokemon Go која го зарази светот. „Пред десетина години имавме цела епизода посветена на Pockemon наречена Chinpokomon каде децата купуваа играчки кои ја известуваат

Read More

18 годишник од Гватемала е смртно застрелан, а тешко повреден е негов 17 годишен пријател во градот Чикимула. Полицијата соопштува дека во нив е пукано од џип во движење, а на местото на престрелката се пронајдени дури 17 чаури. Младите лица ја играле играта Pokemon

Read More

Новата хит игра Pokemon Go прераснува во глобален феномен со масовно учество на гејмерите во заеднички лов на покемони на јавни површини. Овој пат стотици корисници на Pokemon Go се организираа за лов на реткиот покемон Vaperon во Централ Парк во Њујорк.

Read More

Булдог кој се појави на социјалните мрежи прерасна во вистински хит бидејќи е најголем фан на пејачот Џорџ Мајкл. Кучето воодушевено танцува на ритамот на песната Wake Me Up Before You Go-Go од поп групата Wham каде главен пејач беше токму Мајкл. Погледнете го ова

Read More

Највозбудливиот меч на ова првенство. Германија е третиот полуфиналист на ЕВРО 2016, откако по подобро изведување пенали ја совлада Италија со 6-5. Мечот заврши 1-1 во регуларниот тек и по 120-та минута. Вистинска класика е кога Германија и Италија ќе одиграат 120 минути, а потоа

Read More

Браќа на возраст од седум и 12 години, се удавиле играјќи си на заледена вода во Јосиповац, кај Џаково, Хрватска. Според кажувањата, паднале во рибник на приватен имот кој неодамна бил ископан, пренесоа хрватските медиуми. Во Клиничкиот центар во Осијек се обиделе да им помогнат на момчињата,

Read More

Rovio во последните две години не успеа да лансира голем хит како оригиналната Angry Birds со повеќе промашени франшизи, па затоа реши да се врати на основите и да го претстави официјалното продолжение со истиот „филинг“ на заразност при поминување на нивоата и добивање на максимален

Read More