Monday, Apr 6, 2020
HomePosts Tagged "Игор Стефановски-Иџе"

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе по двете возбудливи трки во ЕТЦЦ шампионатот, на патеката во Монца и на патеката Хунгароринг, денес ќе има нова шанса за докажување и тоа на култната патека Нирбургринг во Германија каде имаше солидни квалификации. Стефановски квалификациите во Нирбургринг ги заврши на

Read More

На две трки до крајот на Европскиот шампионат на ридски патеки, македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе е на чекор да ја одбрани титулата, откако денеска победи и во Швајцарија. Иџе имаше најдобро време по двете возења, а третото возење беше откажано поради лоши временски услови на

Read More

Игор Стефановски - Иџе денеска славеше на патеката „Добшински Копец“ во Словачка на Европскиот шампионат на ридски патеки, откако успеа со само две десетинки предност да го престигне домашниот возач Властимил Мајерчак. Трката ја заврши со време од 5:57:394 минути, со што постигна нов рекорд

Read More