Thursday, Jun 24, 2021
HomePosts Tagged "хорор"

На социјалните мрежи со појавија фотографии од Клиничкиот центар Штип, кои покажуваат во какви мизерни услови се третираат болните во оваа клиника, но и во какви услови работат лекарите. Претходната Влада се фалеше дека го унапредила здравството, а министерот Никола Тодоров тогаш правеше ненајевени посети на

Read More

Активисти за заштита на жената од Кавадарци за порталот Сакам да кажам откриваат шокантен случај на семејно насилство кој како да е излезен од хорор филм. Маж долго време ја мачел својата жена која не била по потекло од Кавадарци, со тоа што ја врзувал

Read More

Скопјанка, која патувала со своите двајца синови со автомобил „мерцедес“ од Прилеп кон Скопје, била нападната од непознати лица. Додека се движеле со автомобилот со холандски регистарски ознаки, пред бензинска пумпа ги пресретнало друго возило марка „мерцедес“ со прилепски регистарски ознаки и се паркирало пред

Read More

ZombiU е еден од најдобрите наслови во последно време во жанрот хорор за преживување и одлична вест е што покрај за Nintendo WiU системот ќе дојде и за сите гејмерски конзоли и за PC. Ubisoft овој пат создал вистинско ремек дело и постојано ќе бидете на

Read More