Saturday, Feb 22, 2020
HomePosts Tagged "Грк"

На паркингот во кругот на хотелот „Епинал“ во Битола, покрај паркиран автомобил „хонда“, синоќа во 20.15 часот пронајден В.Б.К. (1939) од Грција без знаци на живот. МВР информира дека увид на лице место извршила екипа од СВР-Битола. По наредба на ЈО, над телото на починатиот ќе се

Read More

Грчки државјанин вчера бил нападнат и ограбен од млади разбојници во Битола. Тие физички го совладале и под закана му ги одзеле мобилните телефони и паричникот, но потоа брзо биле пронајдени. Полицијата поднесе кривични пријави против битолчаните С.Т.(20) и А.Ф.(24) за сторено кривично дело разбојништво.

Read More

Грк фатен со нелегално возило и со фалсификувани пари. Тој со фалсификувани евра точел гориво во Гевгелија. При извршена проверка на возилото на граничен премин „Богородица“ било утврдено дека вин бројот на возилото „Цитроен Саксо“ е фалсификуван, а кај него биле пронајдени и фалсификувани евра. Како

Read More