Sunday, Aug 2, 2020
HomePosts Tagged "гори"

Автобус со патници гореше на патот Скопје - Тетово, пишува Телграф.мк. Од фотографијата, може да се забележи дека на местото на настанот се присутни и пожарникарски и полициски екипи, а по сè изгледа гасењето на пожарот што го зафатил автобусот и натаму трае. Нема инфомации

Read More

Поголема материјална штета и за среќа без човечки жртви е последицата од пожарот што синоќа околу 19 часот избувнал и опожарил две плевни во тетовското село Церово, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски. Во едниот објект, како што рече Јосифовски, приземјето се користело и

Read More

„Возев, изгаси и наеднаш почна да чади“ - вака накратко на противпожарната служба им одговори сопственикот на опожарениот автомобил „Југо“ модел „темпо 1.1“. Не одговори на нашето прашање од која година е автомобилот, бидејќи како што рече, дека не занел и оти сега го купил,

Read More

Веќе седум дена гори Бушава планина во Крушево, на местото викано Мусица, откако на 19 декември во 19 часот, било јавено дека е забележан оган. Во почетокот била запалена сува трева, папрат и ниски смреки, но пожарот се проширил на букова шума. Вработените во шумското стопанство

Read More

Маж е повреден во пожар што попладнево избувна во куќа во стариот дел во Велес. Шеесет и двегодишниот маж кој има изгореници, исеченици на главата и труење е задржан на болничко лекување во Општата болница во Велес. Пожарот избувнал во 13:00 часот, на улицата „Кирил и

Read More

Пожарот кој дивееше кај велешкото езеро „Младост“, ноќеска е локализиран, а во моментов се работи на негово целосно гаснење. Како што информира денеска Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС), пожарот избувна вчера во 14.15 часот и зафати насади од борова шума, а се ширеше со

Read More

Вчера изби пожар кој ја зафати сувата трева во близина на СЦ „Борис Трајковски“. Оганот не го зафати објектот на спортската сала, но беше во близина на картинг - патеката. Скопската противпожарна бригада вчера попладне се справуваше со огнената стихија. Фото:Република

Read More

Голем пожар во населбата Аеродром се случи вчера во кој изгоре стан, а најмалку три се оштетени, пренесува Дневник. Очевидците на пожарот велат дека почнал од терасата, а се се сомневаат и дека е подметнат. Но, сопствениците на станот кои беа видно вознемирени и во

Read More

Пожари го зафатија целиот Балкан. Гори во Хрватска, Босна, Грција. Во Трстеник речиси сите куќи беа евакуирани - пренесува хрватскиот портал „Index.hr“. Огнот беснее и се протега во должина од повеќе од два километри, а во областа се сите достапни противпожарни служби на располагање. Тешка е

Read More