Friday, Apr 3, 2020
HomePosts Tagged "голман"

Францускиот ракометен тим и актуелниот вицешампион на Европа, екипата на Париз Сен Жермен објави дека се договориле на соработка со голманот Винсент Џерард. Џерард со шампионот на Франција, потпиша тригодишен договор, но ќе се приклучи на тимот во текот на летото 2019 година, кога неговиот договор

Read More

24-годишниот голман Небојша Симиќ кој се откажа од репрезантацијата на Црна Гора е главна мета на Македонската репрезентација која има проблем на голманските позиции да го придобие овој интернационален голман во своите редови. Во конкуренција на Македонија се придружи и селекцијата на Словенија но тој

Read More

Екипата на Барселона во наредните денови би требало да добие големо засилување на голманската позиција. Голманот Клаудио Браво најверојатно ќе ја напушти Барселона и ќе се пресели во Манчестер Сити, па топ тема е тоа кој ќе биде неговата замена на голот на „Каталонците“. Последните

Read More

Бразилскиот голман Андреј Назарио, се најде во голема неволја во Истанбул, за време на терористичките настани. Тој бил третиран како терорист од тамошната полиција, откако се случил нападот на аеродромот Ататурк, каде 40 луѓе загинаа, а повеќе од 70 беа повредени од експлозијата. На овој

Read More

Првото засилување на новиот анлиски шампион е голман. Се работи за досегашниот голман на Хановер Рон Роберт Цилер кој ќе биде првото засилување за Лестер Сити за новата сезона. Репрезентативецот на Германија пристигна во Англија каде треба да ги помина медицинските прегледи и да потпише

Read More

Според пишувањата на англиските медиуми, голманот на Саутемптон Фрејзер Форстер се наоѓа на мета на Манчестер Јунајтед. Според овие шпекулации, управата на Јунајтед токму Фрејзер Форстер го гледа како идеална замена за Давид Де Хеа, кој во летниот преоден рок би можел да го напушти

Read More

Голманот на македонската ракометна репрезентација и член на бундеслигашот Рајн Некар Ловен, Борко Ристовски во новата сезона ќе застане на голот на каталонскиот гигант и актуелен европски шампион Барселона. Тој ќе дојде на местото на Даниел Шариќ, кој ја напушта Барселона. Ристовски според шпанските медиуми потпишал

Read More

Мартин Хансен, голманот на Ден Хаг, прерасна во вистински херој откако во 95-тата минута постигна маестрален еврогол во стилот на Ибра со карате потег. Хансен со овој гол му денесе нерешен резултат на Ден Хаг од 2:2 против тимот на ПСВ Ајдховен. Во продолжение погледнете ја

Read More

Галактикосите го одбраа наследникот на легендарниот голман Икер Касиљас и тоа во младиот чувар на мрежата Кико Касиља кој го доведоа од Еспањол за сума од 6 милиони евра. Инаку Касиља е дете на Реал Мадрид кој од младинските школи беше префрлен во Еспањол, но

Read More

Фудбалските легенди доаѓаат и си одат, но нивната историја останува запишана засекогаш во срцето на клубот и навивачите. По 25 години верност на кралскиот клуб, Икер Касиљас решава да го напушти Реал Мадрид. Сè уште нема никакви поверодостојни податоци за неговата иднина, но многу од медиумите

Read More