Monday, May 25, 2020
HomePosts Tagged "Гинисовата книга на рекорди"

Гордата сопственичка Стефи Хирст од Австралија отсекогаш знала дека Омар ќе биде голема мачка, но била изненадена кога и се јавиле луѓето од Гинисовата книга на рекорди и рекле дека Омар може да биде најдолгата мачка во светот. Хирст призна дека од порано размислувала дали постои

Read More

Баварците денес добија едно големо признавање. Никој нема толку долго победничка низа на домашен терен во Лигата на шампионите освен најголемиот германски тим! До поразот од Реал Мадрид на "Алијанц Арена" во четврт-финалето на овогодинешното најелитно натпреварување на "Стариот континент", Баерн Минхен имаше серија од 16

Read More

Британецот Вилијам Брусон Верден Хејс, ветеран од Втората светска војна и учесник при истоварувањето на сојузничките сили во Нормандија, скокна вчера со подобран во 101 година од својот живот, стана најстариот човек во светот кој го стори тоа. Со падобран заедно со Хејс скокнаа и

Read More

Џек Рејнолдс од Честерфилд во Велика Британија, стана најстариот човек кој се возил на ролеркостер и така влезе во Гинисовата книга на рекорди. Иако има повеќе од 100 години и паравнуци, Џек е постојано во потрага по возбуда, пренесува "МИА". По возењето неговата ќерка Џејн која има

Read More