Friday, Feb 26, 2021
HomePosts Tagged "Фокус"

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција обини дека Министерот за внатрешни, Оливер Спасовски, и должи одговор на јавноста за тоа кој стои зад аферата со фалсификуваните лични карти и кој ја пласираше оваа афера. На денешната прес конференција предводена од Антонио Милошевски од ДПМНЕ, беше посочено: –

Read More

Заменик министерот за внатрешни работи Митко Чатков соопшти дека почетната истрага покажала дека фалсификуваните лични карти кои беа доставени до „Фокус“ не се користеле за време на изборите и не биле дел од избирачките списоци што е проверено преку податоците на ДИК. Од јавното обвинителство

Read More

Новинарот Љубиша Арсиќ најпрво за неделникот Фокус, а потоа и во емисијата „360“ на Алсат М откри дека доверлив избор му пренел информација за изработка на 30 илјади лажни лични карти од кои 105 му ги дал на увид. Арсиќ вели дека изворот не сакал јавно

Read More

Новинарите повторно изгубија од Сашо Мијалков. Уставниот суд го одби барањето за заштита на слободите и правата поднесено од новинарите Владо Апостолов и Јадранка Костова, во врска со пресудата со која тие беа парично казнети за нарушување на честа и угледот на некогашниот прв човек

Read More