Wednesday, Sep 23, 2020
HomePosts Tagged "Фатиме Фетаи"

Рочиштето од судскиот процес за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година, во кој првообвинет е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, повторно се одложи бидејќи во судницата не беа присутни обвинетите Димче Крстев и Милан Андоновски, пишува Мета. Како сведоци присуствуваа актуелниот градоначалник на Општина

Read More

Ако сум жива и здрава, на 50 години сакам да бидам нормален шеф на нормална држава, вели обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи, во емисијата „Трите“ на „А1 он“ за животот и за работата за трите обвинителки Катица Јанева, Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи. –

Read More

Врховниот суд го вратил предметот „Насилство“ до скопска Апелација и донел одлука со која за казните за навреда на судот и судијата од по 2000 евра, кои судијката Татјана Михајлова им ги изрече на обвинителките на СЈО, Катица Јанева и Фатиме Фетаи, треба да одлучува

Read More

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вечерва имала лесна сообраќајка, но не е повредена, потврдиле од МВР за порталот СДК. Според неофицијални полициски извори, сообраќајката се случила пред Судска палата во Скопје. Фетаи била во службеното возило што го возел нејзиниот возач, а била упатена на приемот во

Read More

СЈО го отвори предметот „ТНТ“ односно, рушењето на станбено-деловниот објект Космос на Фиат Цановски како резултат на политички реваншизам од страна на екс премиерот и екс министерот за транспорт и врски. Бидејќи овие лица се опфатени со аболицијата на Иванов не се дел од истрагата,

Read More

„Секој ден во 6“ е мотото кое се исполнува веќе четврти ден по ред и граѓаните повторно одговорија на повикот на движењето „Протестирам“ започнувајќи го денешниот протест пред канцелариите на СЈО. Демонстрантите во еден глас извикуваат „Фатиме фати ги сите“; „Затвор за криминалците“; „Нема да

Read More