Thursday, Sep 24, 2020
HomePosts Tagged "емисија"

Трамп соопшти дека конечната одлука на САД за тоа дали ќе останат во парискиот Договор за климата, може да се очекува следната недела. Ваквото негово соопштение, како и вообичаено, напишано на Твитер, доаѓа откако претходно одби да се обврзе на останување на САД во радикалниот климатски

Read More

Лидерот на Српската напредна партија и кандидат за претседател на Србија, Александар Вучиќ, вчера гостуваше на ТВ „Хепи“, а во студиото беа и неговите родители Анѓелко и Ангелина Вучиќ. Во емисијата која оди во живо, среде преносот на едно момче од публиката му се слоши,

Read More

Словачката телевизија "Маркиза" за време на едно гостување во живо во утринската програма "Телерано" освен што снима емисија во живо има и сопствена кујна со готвач, додека се презентират инфорамции воедно се готви храна. Нормално режијата како и по обичај ја префрла сликата кон кујната

Read More

Бегалскиот камп во Словенија како нацистички логор. Германскиот новинар кој го посетил кампот за бегалци во Брежице не може да се соземе од ужасната слика која ја видел. Познатиот новинар, Ханс Улрих Јергес, не успеал да ги сокрие солзите во студиото на најгледаното политичко ТВ

Read More

Едно гостување на италијанскиот комичар Џин Ноки во телевизијата TGR кулминираше на еден необичен начин. Имено, комичарот во текот на целото интервју ѝ изјавуваше љубов на водителката па и тоа не му беше доволно, стана, ѝ пријде и започна да ја бакнува. Непознато е дали се работи за

Read More

Грците се лутат на секој кој ќе покаже симбол кој наликува на македонскиот. Долгата рака на пропагандата на Скопје стигна и во детска емисија од Канада, коментираат грчките медиуми. Се работи за детска емисија која вчера е емитувана на вториот канал на националата телевизија ЕРТ.

Read More