Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "елиминација"

Енди Мареј се мачеше во првиот натпревар во Монте Карло против Жил Милер, а денес е елиминиран од турнирот Мастерс во Монте Карло од Шпанецот Алберт Рамос. Дали британецот не може да се справи со товарот број еден рекет во светот или се уште чуствува

Read More

Доминик Тим ја оствари веројатно најголемата победа во досегашниот дел од својата кариера елиминирајќи го Роџер Федерер од Мастерс турнирот во Рим. Австрискиот тенисер го совлада Швајцарецот со 2:0, односно 7:6(2), 6:4. Оваа победа и не е некое големо изненадување доколку се земе во предвид

Read More

Јужноафриканецот Кевин Андерсон успеа да направи изненадување на УС Опен со победата во осминафиналето над третиот носител на турнирот, Енди Мареј. Андерсон победи во сетови со 3:1 (7-6, 6-3, 6-7, 7-6) со што стигна до своето прво Грен Слем четвртфинале. Тој во следното коло ќе се

Read More