Thursday, Aug 16, 2018
HomePosts Tagged "Драган Павловиќ Латас"

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и останатите 20 обвинети во случајот „Транспортер“ на денешното рочиште побараа од Кривичниот суд во Скопје визуелно и тонско снимање на главната расправа за овој предмет. Претходно, снимање на рочиштата побара и одбраната на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ,

Read More

Судењето за случајот „Тотал“ на СЈО е одложено откако адвокатите на Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот, побараа судот да ги снима тонски и визуелно сите судски рочишта, за, како што посочија, да се отстрани каков било сомнеж. Адвокатите рекоа дека имаат забелешки на записникот

Read More

Очекувам брутално судење, верувам во судот, но не сум сигурен дека верувам во судијката, изјави Драган Павловиќ – Латас, обвинет во случајот „Тотал“ на СЈО, чие прво рочиште од главната расправа денеска беше одложено бидејќи сè уште не се назначени застапници за две од трите

Read More

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Владимир Пешевски, кој е обвинет во случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, останува без пасош и со обврска еднаш неделно да се јавува во суд. Вака одлучил Апелацскиот суд Скопје по разгледувањето на жалбите на СЈО и на одбраната на

Read More

Уредникот и бизнисмен Драган Павловиќ Латас како и новинарката Ивона Талевска денеска ќе се појават во Апелациониот суд каде ќе се разгледуваат жалбите на СЈО за неизрекување на побараните мерки за случаите „Тотал“ и „Тифани“, пишува „Фоскус“. Ќе се разгледуваат и жалбите за случајот „Триста“, кој

Read More

Општина Зелениково засега не дава одговори на прашањата на новинарите поврзани со луксузниот имот за кој се претпоставува дека е изграден од новинарот Драган Павловиќ Латас, како еден од главните осомничени во новиот случај на СЈО, наречен Тревник за безправно градење. Од општина Зелениково не

Read More

Зоран Заев кој провладините медиуми Сител, Канал 5 и МТВ ги прогласи за политички непријатели на СДСМ полека ги „освојува“. Сега, на ред е најверојатно и гостување во дневникот од 19 часот на ТВ Сител каде со години нема стапнато ниту еден опозиционер. Негов домаќин би

Read More