Tuesday, Mar 31, 2020
HomePosts Tagged "ДР ДПА"

Во хотелот Александар Палас започна средбата помеѓу албанските парламентарни партии каде што ќе се разговара за имплементацијата на програмските определби од албанската платформа, донесена по предвремените парламентарни избори, одржани на 11 декември минатата година. На средбата која ја вчера ја свика лидерот на ДУИ, Али Ахмети,

Read More

Одделот за здравство на Движењето за реформи ДПА вели дека Владата во заминување, преполна со коруптивни афери, идеатор и реализатор на разнебитувањето и деградацијата на јавното здравство, се појавува во јавноста со „добра вест”, изградбата на новиот Клинички Центар во Скопје, јавува „Плус инфо“. „Пратеникот во

Read More

Претседателот на Движење за реформи на ДПА (ДР-ДПА), Зијадин Села, првпат по нападот во Собранието на 27 април, кога беше брутално претепан, ќе одржи прес-конференција в понеделник, извести портпаролот на ДР-ДПА, Арбен Таравари, на својот фејсбук-профил. „ДР-ДПА со задоволство известува дека в понеделник, во 13 часот,

Read More

Стоп на насилството – стоп на омразата“ е мотото на денешниот настан што младите на ДР-ДПА го организираа на градскиот плоштад во Тетово, јавува „Мета“. Тие беа облечени со кратки маички со ликот на Зијадин Села и во воздух пуштија 27 балони, за, како што рекоа,

Read More