Sunday, Sep 27, 2020
HomePosts Tagged "дојава"

Новата теорија која ја шират иранските медиуми, пред се Farse News, тврди дека руските разузнавачки служби пресретнала голем дел од комуникацијата на пучистите кои се подготвуваат да го уапсат или убијат турскиот претседател Ердоган и да извршат воен преврат во земјата. Информациите биле испратени веднаш

Read More

Пратениците во парламентот во Анкара беа евакуирани поради загриженоста за нивната безбедност, објавија медиумите. Весникот Џумхуриет, повикувајќи се на пратеникот Пир Зија, соопшти за евакуација на парламентот поради подготовка на напад. Самиот пратеник објави на Твитер и краток клип од парламентот. Сепак, за кратко време откако беше

Read More

Непознато лице ноќеска, 20 минути по полноќ телефонски се јавило во Полициската станица Куманово и пријавило дека во ноќниот клуб „Револушн“ има поставено експлозивна направа. Како што информира денеска МВР, стручните лица од Одделот за антитероризам при МВР на РМ извршиле увид на местото и констатирано

Read More

Авион на полска авиокомпанија принудно слета во бугарскиот град Бургас поради лажнна дојава за поставена бомба, изјавила портпаролката на аеродромот. Околу 160 патници биле евакуирани од безбедносни причина откако патник рекол дека во авионот има поставена експлозивна направа. Безбедносни служби направиле детален преглед на леталото, а

Read More