Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "дочек"

Прекрасен дочек им беше приреден на ракометарите на Вардар кои од Келн се вратија како европски шампиони. Сите ракометари изразија огромна благодарност до верните навивачи како и до македонската публика која им дала огромна сила. Оваа победа е за вас, рече Тимур Дибиров. Тренерот и врвен

Read More

Фановите ги пречекаа ракометарите на Вардар кои се нови европски шампиони. Во огромен број верните навивачи на Вардар како и сите спортски фанови со нетрпение сакаа да ги поздрават новите спортски херои. Ракометарите на Вардар, управата и стручниот штаб со панорамски автобуси се упатија кон плоштадот

Read More

Денеска во Велес нема да има организиран пречек на Новата година на отворено во градот. Имено, Градоначалникот Чадиев изјави дека имало слаб интерес, а цените за изведувачите биле високи, па поради тоа според Чадиев не се исплаќа да се ангажира озвучување и пејачи за пречек. Велешките локали

Read More

Во овој последен Четврток за 2015та, воедно и последен ден од актуелната година во текот на утринските часови не` очекува претежно ведро во северната половина од земјата, и умерена облачност во јужниот регион. Претежно ведро ќе биде во текот на денот. Ветерот ќе биде слаб,

Read More

Претпоследниот ден од годинава ни донесе почист воздух во најзагадените градови за да може на раат да ги прославиме празниците без секојдневните канцерогени честички на кои се навикнавме. Годинава која изминува беше навистина бурна за нас и нашата држава, политичките и безбедносни трубуленции кои ја

Read More