Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Дилавер Бојку Леку"

Проститутките го чинеа Дилавер Бојку Леку живот, затоа што станал закана и пречка за помладите мафијаши, вели поранешен припадник на југословенската служба за Државна безбедност Божидар Спасиќ за српскиот портал „Ало“, коментирајќи го убиството на балканскиот бос на проституцијата во Струга – Бојку ја рашири работата

Read More

Контроверзниот струшки бизнисмен Дилавер Бојку – Леку денеска попладне е застрелан на плажата Аква скај, потврдија за „Мета“ извори од истрагата. Непознато лице во 16.45 денеска го застрелало Бојку во пределот на главата, по што избегал од местото. Бизнисменот веднаш е пренесен во струшката болница, но,

Read More