Wednesday, Apr 21, 2021
HomePosts Tagged "Диего Коста"

Екипата на Милан ништо не пропушта на случајот. Во потрага се по прва класа напаѓач, прво беше објавено дека тоа ќе биде Мората од Реал Мадрид но изгледа дека од тој трансфер нема да биде ништо. Потоа имаа доверба во Белото од Торино но неговата

Read More

Бразилецот е на излезните врати од Челси, но неговата нова дестинација би можела да биде сосема неочекувана. Диего Коста, во случај Лукаку да се врати во Челси ќе мора да се збогува од лондонскиот клуб. Многумина веруваат дека ќе се врати во Атлетико Мадрид, но

Read More

Англиските медиуми шпекулираат околу неговата порака, што сакал да каже и дали враќањето во Примера е сега се поблиску. Диего Коста не играше за Челси ниту против контролниот натпревар против Ливерпул. Во однос на тоа дека на тој натпревар бевме сведоци на еден црвен и

Read More