Monday, Mar 23, 2020
HomePosts Tagged "човек"

Хиројуки пред 30 години нуркајќи сретнал необична риба која ја крстил  Јорико, тој од тогаш секој пат кога оди да нурка го посетува својот долгогодишен пријател. Погледнете го нивното пријателство.

Read More

Европската вселенска агенција истакнува чека човекот ќе може да стапне на Марс за најмалку 15 години додека не се создадат одредени технолошки услови, негирајќи ги тврдењата дека тоа може да се случи порано. Генералниот директор на Европската вселенска агенција Јан Ворнер тврди дека моментално ниту

Read More

Четириесет и две годишен кавадарчанец бил пронајден обесен утринава во неговиот дом во Кавадарци и за тоа била известена полициската станица од општа надлежност во овој град, потврди Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес. - Увидна екипа е на лице место и засега не можат да се кажат

Read More

93-Годишниот поранешен чувар на логорот Аушвиц, Ернст Тремел кој бил обвинет за убиство на 1.075 лица, почина една недела пред да започне неговото судење во Германија. Тремел бил чувар во логорот од ноември 1942 до јуни 1943 година. Портпаролот на судот во западниот град Ханау,

Read More

Јакуба Савадого е инвентивен африкански фармер кој последните 30 години постојано патува низ пустините и се обидува да ги оживее. Савадого е човек кој се посветил на тоа пустините повторно да ги направи шуми, односно плодно место за развој на растителниот свет. Неговите единствени алатки се

Read More

  Млад човек од Чикаго на возраст од 31 година застрелан на сред улица. Сакајки да направи видео и да си го објави на својот фејсбук профил, случајно е снимен и овој немилосрден настан, одеднаш се појави напаѓач кој ладокрвно го застрела човекот. На видеото се гледа

Read More

Почина човек во центарот на градот. Неколку медиуми објавија дека станува збор за убиство, но Press24 од полициски извори дознава дека мртвиот човек кој утрово беше прекриен со бел чаршаф во центарот на Скопје кај Рекорд, најверјоатно починал од срцев удар. На лице место излегол надлежен

Read More

Прекрасно видео кое во смешна и научна форма ни преставува како универзумот би гледал на нас. Преставено како порака од „Меѓуѕвезденениот совет за безбедност“ во која укажуваат како останатите „видови“ низ галаксиите да се заштитат од луѓето. Според некои истражувања се тврди дека навистина сеуште

Read More

Човекот по ник „goxilo“ на редит постирал како го искористил заборавениот тест за бременост од својата поранешна девојка кој неочекувано искочил позитивен! Помеѓу многуте коментари на постот, неколку стоеле дека дечкото требало да се провери за тестикуларен канцер. Во коментарите неколку луѓе тврделе дека преку домашните

Read More