Tuesday, Feb 25, 2020
HomePosts Tagged "четвртфинале"

На само еден час пред почетокот на четвртфиналниот натпревар од Лигата на Шампионите при патувањето до стадионот, се случила експлозија пред автобусот на Борусија Дортмунд, по што еден фудбалер е повреден. Натпреварот е одложен. Како што објави весникот „Билд“, инцидентот се случил на 10 километри

Read More

Фудбалерите на Велс и Белгија вечерва го играат второто четвртфинале од Европското првенство во Франција, со почеток од 21:00 часот во Лил. Велс Заврши прв во групата Б, потоа во осминафиналето ја елиминираа Северна Ирска откако автогол си постигна Меколи, додека Белгија беше убедлива против

Read More

Вечерва започнуваат четвртфиналните средби на европското првенство во Франција почнуваат вечерва во Марсеј со пресметката меѓу Португалија и Полска, но сите некако со нетрпение очекуваат да дојде викенд поточно сабота и да ги вкрстат „оружјата“ големите ривали Италија и Германија. „Се сомневам дека Италијанците ќе можат

Read More

Фудбалерите на Франција успешно се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство откако денес после пресврт ја победија Република Ирска со 2:1. Французите до оваа победа стигнаа после голем пресврт со погодоците на Гризман во 58 и 61 минута, а Ирците претходно поведоа преку пенал уште

Read More

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо очекува „магична вечер“ во реванш натпреварот во четвртфиналето од Лигата на шампионите против Волфзбур на Сантијаго Бернабеу. „Кралскиот клуб“ мора да надополни два гола негатива, после поразот во Германија од 2:0, доколку сака да се најде во следната

Read More

Тенескиот рекет број еден во вчерашниот натпревар против Давид Гофан на тежок начин успеа да се пласира во четвртфиналето на Мастерсот во Синсинати откако успеа да го порази противникот со 2:1 во сетови. Дуелот беше сосема неизвесен, се очекуваше по првиот освоен сет со 6:4 Ѓоковиќ

Read More