Sunday, Aug 2, 2020
HomePosts Tagged "брод" (Page 3)

Ракетата Falcon 9,  на приватната американска компанија ,,Space X" експлодираше веднаш по полетувањето од Кејп Канаверал Ракетата  требало  да достави товар на Меѓународната вселенска станица,а  на бродот немало луѓе. Од компанијата ,,Space X изјавиле дека формираат ,,тим за аномалии" кој ќе треба да ја утврди причината за

Read More

Брод се судри со танкер во во северниот дел на протокот Дарданели, при што нема повредени, соопшти РИА Новости, повикувајќи се на информации од компанијата-оператор на патничкиот брод. Бродот за крстарење “Селестино Кристал”, пловел од Грција за Истанбул. Претходно денеска специјализираното интернет издание “Морско Билтен-Совфрахт” соопшти

Read More