Tuesday, Jul 7, 2020
HomePosts Tagged "Бредли Купер"

“People“ ја објавија веста дека рускиот модел Ирина Шајк и американскиот актер Бредли Купер за прв пат ќе стана родители. Се вели дека името и полот на бебето сеуште не е познато, и дека приновата пристигнала уште пред две недели. Бремениот стомак Ирина за прв пат

Read More

Холивудската ѕвезда Бредли Купер најави нов проект за ТВ серија во која ќе биде прикажано настанувањето на најголемата терористичка и џихадистичка организација ИСИС. Серијата ќе се снима врз основа на книгата „Црни знамиња, подемот на ИД“ на Џоби Ворик, кој за ова свое дело во 2016

Read More

Во текот на финалниот натпревар во машка конкуренција на најголемиот Грен слем тениски турнир Вимблдон во Лондон, актерот Бредли Купер и неговата убава девојка манекенката Ирина Шајк го следеле натпреварот на трибините. Но, во еден момент, Бредли со нешто ја разлутил славната убавица, па потоа

Read More

Бредли Купер по 10 години повторнo ќе глуми врвен готвач во филмот Burnt каде се обработува темата за славните готвачи кои потпаѓаат под дејство на наркотици и алкохол. Во 2005 Купер играше во серијата на Fox „Доверливо од кујната“ базирана според книгата на славниот Ентони

Read More