Thursday, Jul 2, 2020
HomePosts Tagged "бездомник"

Воениот ветеран и поранешен телохранител на фудбалерот Дејвид Бекам, Дејвид Камерон завршил како бездомник и живее на лондонскиот аеродром „Хитроу“. 46-Годишниот човек, кој се претставува како Сајмон Џоунс, бил инспириран од филмот „Терминал“ со Том Хенкс во главната улога и на аеродромот живее веќе еден

Read More

Вчера попладне е пронајдено безживотно тело на маж во близина на Железничката станица во Скопје, на булеварот „Кузман Јосифоски - Питу“. Според информациите од МВР, телото на починатото лице е регистирано во околу 18.50 часот од страна на екипа на Итната медицинска помош и најверојатно се

Read More

Дијана Ким е фотограф кој ги следи бездомниците и нивниот начин на живот бележејќи секојдневни моменти со нејзиниот фотоапарат. Порасната со самохрана мајка се изненадила кога го сретнала нејзиниот татко кој ја оставил како мала. На улиците во Хонолулу, Хаваи сосема случајно открила дека тој

Read More

Расположен како никогаш досега, португалскиот голгетер се обиде да ги разигра минувачите на улиците низ Мадрид преправајќи се како бездомник кој ги покажува своите фудбалски вештини за да собере некое евро. Најсреќниот минувач беше едно младо момченце кое се обиде да поигра фудбал со бездомникот, незнаејќи

Read More

Запознајте го Доналд Гулд, 51-годишниот бездомник од Сарасота. Тешкотиите во неговиот живот започнале во 1998 година кога починала неговата сопруга. По тој настан, започнал со консумирање дрога. Последицата била фатална - социјалните служби му го одзеле синот, а потоа ја загубил и куќата. Неговиот сон да

Read More