Friday, Feb 21, 2020
HomePosts Tagged "атракција"

Новата корпоративна зграда на US Bank во центарот на Лос Анџелес има уникатна атракција наречена Skyslide која како што кажува самото име е лизгалка поставена на стотина метри височина и им овозможува на туристите и посетителите да имаат возбудливо спуштање.

Read More

За љубителите на пивото нема подобра вест од онаа дека во нивниот град ќе „никне“ фонтана од која ќе тече пиво. Ваквата фонтана е предвиндена да се изгради во словенчкиот град Жалец, познат по производството на хмељ. Изградбата на  фонтаната е поддржана од мнозинството градски советници

Read More

Познатиот брод Вис, на кој пловел Тито ќе биде потопен до крајот на годината за да стане туристичка атракција, единствена од ваков вид во Хрватска. Бродот на некогашната Југословенска воена морнарица ќе биде потопен на 30 метри длабочина. Бродот ќе биде потопен кај р'тот Камењак во

Read More

Хрватска има нова атракција. Туристите што летуваат во оваа јадранска земја имаат можност да се возат во полуподморница – брод што изгледа како подморница, но не се нурнува под вода. Долниот дел на бродот е стаклен, па патниците што седат долу имаат поглед на морските

Read More

Магионичари,улични танчери,кловнови,музика  во живо ќе го одбележат второто издание на ,,Баскерфест” , фестивал кој вечерва ќе започне во Охрид. Во склоп на ова второ издание ќе настапат околу 40тина уметници, а вистинска атракција ќе биде одењето по жица на светски познатиот Крис Бул. Помеѓу учесниците е

Read More

Кога Кендис Бушнел ја напиша нејзината колумна “Сексот и градот” во весникот New York Observer во средината на деведесеттите години, пишуваше за секс, дрога, популарни места во Менхетен и моќни фраери, како и за жени кои се обидуваат да успеат и во кариерата и во

Read More