Monday, Jul 6, 2020
HomePosts Tagged "Ангела Меркер"

Изборите во Германија се референдум за тоа дали земјата ќе се приклучи кон „лудилото за вооружување“ на американскиот претседател Доналд Трамп, смета лидерот на германската Социјалдемократска партија, Зигмар Габриел, кој е и германски министер за надворешни работи. Тој ја обвини канцеларката Ангела Меркел дека му се

Read More