Thursday, Jul 9, 2020
HomePosts Tagged "актерка"

Бјанка има 25 години и е ќерка на познатиот актер и поранешната бодибилдерка Гледис Португес, а од познатите родители ја наследила убавината и мускулите.   33.8547° N, 35.8623° E #comefindme #forgiveness #onwordandupword #rideordie #classic #losangeles #cannes . . . . 📸 @groomedupmedia A post shared by Bianca Brigitte

Read More

Актерката Лилјана Лиле Георгиевска почина во Скопје на 77 годишна возраст. Таа беше дел од ансаблот на Драмскиот театар Скопје од 15 август 1966 година, се до нејзиното пензионирање на 10 декември 1996 година. Ќе остане запаметена по улогите на Ангелина во „Болен Дојчин“ од Георги

Read More

Слободното време австралиската актерка Марго Роби го користи и за тетовирање, но не на себе туку на други! Нејзините „жртви“ во главно се познаници и пријатели. Гостувајќи во емисијата „The Tonight Show“, 26-годишната актерка му открила на американскиот водител Џими Фалон, но и на гледачите,

Read More

Новата кралица на благајните во кино-салите ширум светот е Скарлет Јохансон! 31-Годишната актерка е прва жена меѓу актерките чии филмови заработиле највеќе пари во историјата. Нејзините 37 филмови зараотиле 3,3 милијарди долари, па на листата се наоѓа меѓу Мајкл Кејн и Гари Олдман, а на

Read More

Актерката Симона Спировска е приведена во полициска станица Беко, дојдете сите да и дадеме подршка на нашата голема соборка - штотуку напиша Здравко Савески на својот Фејсбук профил. Порталот Сакам Да Кажам објавува дека двајца активисти на Шарената револуција по завршувањето на протестот беа приведени од

Read More

Актерката Мег Рајан по долги години на криење од јавноста конечно се појави на доделувањето на наградите „Тони“ но, нејзиното лице речиси упрапостено од пластичните операции беше главен мотив за злобни коментари на интернет троловите кои ја споредуваа со Џокерот. Тоа доведе до жестоки „контри“

Read More

Вејф од во Game of Thrones е ладнокрвен и бесмилосрден убиец, но актерката надвор од сцените на серијата е речиси непрепознатлива располагајќи со импресивен моден стил и дискретен сексапил. Модните критичари се импресионирани од Феј Марсеј која воодушевува на секое појавување на црвениот ќилим во црно-бели

Read More

Продуцентот Кевин Фајги најверојатно ја одбрал актерката и оскаровка Бри Ларсон за улогата на Captain Marvel, првата херојка од студиото на Marvel која ќе има самостоен филм, но подоцна ќе им се придружи и на останатите Авенџери. Ларсон стекна слава со неодамнешниот филм „Собата“ со моќна

Read More

Американската актерка Џилијан Андерсон наговести дека ја прифатила улогата да биде првата жена која ќе го глуми тајниот агент Џејмс Бонд, откако досегашниот Бонд Даниел Крег одбил понуда од 78 милиони евра за да сними уште две продолженија во улогата на тајниот агент 007. Андерсон

Read More

Патриша Бенерџи, боливудската актерка, која својата слава ја стекна со улогата во серијата „Малечката невеста“, извршила самоубиство во својот дом во Мумбаи, пренесуваат индиските медиуми. Полицијата ја потврди оваа вест и соопшти дека нема пронајдено некакво писмо од актерката, а причината за смртта на 24-годишната

Read More