Tuesday, Sep 22, 2020
HomePosts Tagged "Ајфелова Кула"

И Косово има Ајфелова кула. Копијата на симболот на Париз се наоѓа во селото Јањево во општина Липањ. Сместена е на брегот на вештачкото езеро Анија и до него неа се доаѓа со брод.Осветлена е исто како оригиналната кула.Изградбата ја почнал Беким Бислими но тој

Read More

Околината на Ајфеловата кула во Париз и самиот симбол на престолнината се евакуирани и блокирани од силни полициски сили. Како што пренесуваат светските медиуми, нема официјална потврда од полицијата, но на социјалните мрежи се појавија голем број на фотографии кои го потврдуваат тоа. Сведоците наведуваат дека

Read More

По крвавиот напад во Ница каде има над 70 жртви социјалните мрежи беа преплавени со ширење на слика како гори Ајфеловата кула во Париз, но француската полиција побрза да ги демантира сите шпекулации. Станува збор за мал пожар кој веднаш е изгаснат и нема никаква поврзаност

Read More

Навивачите жестоко реагираа откако полицијата реши да ја затвори фан зоната под Ајфеловата кула поради преголемиот број на пристигнати луѓе. Инцидентот започна во текот на финалето меѓу Франција и Португалија, а навивачите доаѓаа и од двете страни. За да се избегне ситуацијата да излезе вон контрола

Read More

Како официјален вовед во Европското првенство во фудбал, познатиот светски музички продуцент и ди-џеј Дејвид Гета одржа спектакуларен концерт под Ајфеловата кула во Париз, на кој присуствуваа 83.000 лица. Гета синоќе понуди фантастично загревање пред отварањето на Европското првенство 2016, а покрај своите бројни хитови,

Read More

Четирите среќни добитници на наградна игра ќе бидат првите луѓе во историјата кој ќе имаат прилика да ги посетат овие апартмани на Ајфеловата кула за време на одржувањето на Европското првенство во Париз. Компанијата за изнајмување „HomeAway“ го изнајми првиот спрат од познатата париска знаменитост

Read More