Tuesday, Sep 22, 2020
HomePosts Tagged "30 години"

Легендарната англиска рок група „Queen“ пред триесет години на вчерашен ден го одржа последниот настап на кој пееше фронтменот на оваа група Фреди Меркјури. Групата „Queen“ вечерта на 9 август далечната 1986 година во Квенборт парк во Велика Британија го одржала последниот концерт во рамките

Read More

Комплетната постава на групата „Аба“ се појави заедно во Шведска и ги изненади обожавателите со непланиран заеднички настап. Четирите музички ѕвезди се собраа во неделата на приватната прослава за 50-годишното партнерство на текстописците Бјорн Улваес и Бени Андерсон. За време на оваа гала вечер женскиот

Read More

Според пишувањата на англиските медиуми, голманот на Саутемптон Фрејзер Форстер се наоѓа на мета на Манчестер Јунајтед. Според овие шпекулации, управата на Јунајтед токму Фрејзер Форстер го гледа како идеална замена за Давид Де Хеа, кој во летниот преоден рок би можел да го напушти

Read More