Friday, Mar 23, 2018
HomeФЕР ПЛЕЈФудбалСветско, а наше – Наташа Андонова со супер проектил

Светско, а наше – Наташа Андонова со супер проектил

Македонската фудбалерка Наташа Андонова продолжува да го оправдува епитетот на најдобра во домашни и светски рамки.

На вчерашниот меч против Ескилстуна Јунајтед, Андонова во дресот на Розенгард успеа да го собори противникот со два супер гола и со тоа да му донесе победа на својот тим со резултат од 2:1.

Ова се сите голови од натпреварот, а првиот гол на нашата Наташа е дефинитивно мелем за очи.