Monday, Mar 19, 2018
HomeДЕНЕШНАРегионСурово убиство врз еден од водачите на „Гробарите“

Сурово убиство врз еден од водачите на „Гробарите“

Убиен е Александар Јоксиќ – Јокса, еден од еден од водачите на навивачката група на „Партизан“ и член на Јанг Бојс. Немилиот настан се случил во вторникот вечертља пред зградата во која живеел во Раковиц.

Од анонимен извор се дознава дека причините за убиството ссе нерасчистени сметки и работа со наркотици,а не конфликти со навивачи. Жртвата е погодена во главата и градите и подлегнала на повредите на лице место, а убиецот е во бегство.


„Се претпоставува дека дошло до кавга, по што напаѓачот извадил пиштол и пукал во Јоксиќ. Лидерот на навивачите се обидел да се спаси. Притрчал по патеката низ улицата, но напаѓачот го стигнал и го усмртил.“