HomeДЕНЕШНАПолитикаСудиите кои бараат одговорност од Панчевски ќе се појават во Судскиот совет

Судиите кои бараат одговорност од Панчевски ќе се појават во Судскиот совет

sudski_sovet_1

Судиите потпишани на претставката против претседателот на кривичниот суд Владимир Панчевски се подготвени да се појават на средбата по повикот од Судскиот совет.

Ова за Телма го потврдија и претставници на Судскиот совет, но и блиски на 13-те судии кои се потпишаа на претставката за состојбите во Основниот суд Скопје 1 за што сметаат дека одговорноста ја носи Панчевски. Завчера Судскиот совет преку соопштение ги повика судиите во понеделник да дојдат и да се сретнат со Комисијата на Судскиот совет надлежна за Кривичниот суд.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com