HomeДЕНЕШНАРепубликаСтресе уште еден земјотрес, епицентарот во Делчево

Стресе уште еден земјотрес, епицентарот во Делчево

По вчерашниот земјотрес околу пладне во Скопје, утрово имаше земјотрес со епицентар во Делчево. Земјотресот се случил во 8:58 часот и бил со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала. Според Европската сеизмолошка станица епицентарот на земјотресот бил во Делчево на длабочина од 2 километри.

Вчерашниот земјотрес во Скопје беше со јачина од 2,6 степени по Рихтер, со епицентар пет километри источно од Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com