Friday, Jun 15, 2018
HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСтрашна сообраќајка кај Смоквица

Страшна сообраќајка кај Смоквица

Страшна сообраќајна несреќа се случи денеска во близина на Смоквица. Две возила од марка „Пежо“ и „Поло класик караван“ се судрија на 150 метри пред автопатот. Се уште не се знае дали има повредени.
hororsoobrakajka33Според фотографиите на Курир, причинета е огромна материјална штета. Полицијата и возила на Противпожарната служба веќе се на терен.
hororsoobrakajka44
hororsoobrakajkaa

фото:Курир