HomeДЕНЕШНАСветСтрашна несреќа во Њујорк: Воз со 600 патници излета од шините, 29 повредени

Страшна несреќа во Њујорк: Воз со 600 патници излета од шините, 29 повредени

voz-njujork

Патнички воз излета од шините во јужниот дел на американската сојузна држава Њујорк при што 29 лица се ранети, соопшти полицијата.

Возот излетал од шините во близина на градовите Њу Хајдпарк и Гарден Сити.

Поради инцидентот движењето на возовите во тој регион е стопирано.

Првите три вагони од возот излетале од шините, откако тој се судрил со монтажен воз.

Во возот имало 600 патници.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com