HomeДЕНЕШНАПолитикаСтранците повторно го „извадија“ Заев од судница

Странците повторно го „извадија“ Заев од судница

Зоран Заев повторно не присуствуваше на првото судско рочиште, овој пат за предметот „Поткуп“ во кој е осомничен за примање на мито и злоупотреба на службена положба во општина Струмица.
zaev advokatiЛидерот на СДСМ како и во претходните наврати кога ескивираше од рочиштата приложи оправдување дека не може да присуствува поради закажана средба со амбасадорот на Кина. Одбраната на Заев го известила судот и најавено е дека ќе присуствува на следното рочиште закажано за 3-ти март.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com