HomeРЕФЛЕКТОРМузикаСтиви Вондер и Аријана Гранде ги здружиле силите за песната „Faith“

Стиви Вондер и Аријана Гранде ги здружиле силите за песната „Faith“

Заедничката песна „Faith“ на двете американски музички ѕвезди е дел од официјалната музика за анимираниот филм „Sing“ во режијана Гарт Џенинкс. Талентиратана пејачка Аријана Гранде соработката со популарната американска ѕвезда Стиви Вондер ја објави вчера преку својот Твитер профил.

Оваа година Аријана Гранде го објави албумот „Dangerous Woman“ од кои доаѓаат хит сингловите: Истоимениот „Dangerous Woman“, „Into You“, „Side To Side“ (со Ники Минаж) и други.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com