HomeРЕФЛЕКТОРМузикаСтинг ќе ја отвори салата „Батаклан“ воочи годишницата од крвавиот терористички напад

Стинг ќе ја отвори салата „Батаклан“ воочи годишницата од крвавиот терористички напад

Салата а „Батаклан“ во Париз ќе биде повторно отворена на 12 ноември, ден воочи годишницата од џихадистичките напади во кои во таа сала починаа 90 луѓе, а во таа прилика британската рок ѕвезда Стинг таму ќе одржи концерт, пренесуваат тамошните медиуми. Стинг ја потврди најавата дека ќе одржи концерт во „Батаклан“ по тој повод.

„Со отварањето на „Батаклан“ повторно имаме две задачи. Прво, да се сетиме на сите оние кои ги загубија своите животи во нападот минатата година и да им оддадеме почит, а друго- да го славиме животот и музиката која овој историски театар ја претставува“, порача Стинг на својот официјален сајт.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com