HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаСтарец од Матејче се задуши во домот од избувнат пожар

Старец од Матејче се задуши во домот од избувнат пожар

Вчеравечер 75-годишен маж од село Матејче се задушил од чад по пожар кој избувнал во неговата куќа.

Синоќа во 19.30 часот во куќата на Ш.М (1941) од засега непознати причини избувнал пожар во кој биле зафатени две соби, информираа од полицијата.

Телото на починатиот било пронајдено во бањата, а лекар од медицинска помош констатирал смрт предизвикана од вдишување чад.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com