HomeДЕНЕШНАРепубликаСтајковци стравува од нова поплава, водата им дојде до домовите

Стајковци стравува од нова поплава, водата им дојде до домовите

stajkovci-3

Жителите на Стајковци на социјалните мрежи објавуваат слики од надојдената вода по обилните врнежи од дожд кои денес го зафатија Скопје и стравуваат дека може да им се повторат августовските поплави.

stajkovci

Надлежните институции трпат критики дека бавно ја изведуваат санацијата на регионот кој има неколку проблематични точки и нема соодветна инфраструктура за одлив на водата.

stajkovci-702x336

Според УХМР денес ќе продолжат врнежите од дожд, а лошите временски прилики ќе се задржат и во текот на наредните денови.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com