Sunday, Apr 22, 2018
HomeДЕНЕШНАРепубликаСтабилно време со слабо сонце

Стабилно време со слабо сонце

Денес не очекува стабилно и сончево време со што за кратко ќе ги избегнеме облаците и дождовите, но не треба да се надевате на премногу високи температури бидејќи дневниот максимум е предвиден на 13 целизиусови степени со слаб ветар. Во Скопје исто така во текот на денот ќе биде сончево без поголеми наоблачувања, а температурата ќе се движи до 11 степени.