Thursday, Aug 13, 2020
HomeДЕНЕШНАРепубликаСредствата од билетите на МНТ во хумани цели за поплавените

Средствата од билетите на МНТ во хумани цели за поплавените

mnt

НУ Македонски народен театар ве известува дека се приклучува кон хуманитарната акција за помош на поплавените и настраданите од невремето кое го зафати скопскиот регион. Сите приходи од претставите кои ќе бидат одиграни во наредниот период ќе бидат донирани за помош на настаданите.

– 19.08.2016 (Петок) 20ч. ГРУПНА ДЕТОКСИФИКАЦИЈА – Stand Up на Сашко Коцев во соработка со МНТ

– 29.08.2016 (Понеделник) 20ч. НЕ СЕ КЛАДИ НА ЕНГЛЕЗИ

– 30.08.2016 (Вторник) 20ч. СОМНИТЕЛНО ЛИЦЕ

– 31.08.2016 (Среда) 20ч. СВАДБАТА НА ФИГАРО

– 12.09.2016 (понеделник)20ч. БРАЧНА ИГРА

– 17.09.2016 (Сабота) 20ч. ПРЕКИНАТА ОДИСЕЈА – Премиера, копродукциска претстава на МНТ и Театар “Хелена Модјеска” Легница, Полска

Билетите за наведените хуманитарни претстави ќе можете да ги купите на билетарницата на МНТ веќе од понеделник 15.08.2016