HomeДЕНЕШНАРегионСрби украле 2 километри заштитна ограда од што туку изграден автопат

Срби украле 2 километри заштитна ограда од што туку изграден автопат

zastita_od_buke

Срби извршиле неверојатна кражба на два километра заштитна ограда и 20 капаци за шахти од новиот автопат Љиг – Прељина што беше отворен пред девет дена, јавија српските медиуми.

Кражбата на 2.000 метри заштитна ограда и капаци за шахти е пријавена во полицијата која трага по извршителите.

Автопатот Љиг-Прељина е „покриен“ со 150 безбедносни камери, а Министерството за градежништво, предупреди дека ќе поднесат пријави за сите кои уништуваат заштитен имот долж автопатот под обвинение за тешко загрозување на безбедноста во сообраќајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com